Za krízu môžu chudobní dôchodcovia

Autor: Michal Paulov | 23.7.2012 o 9:55 | (upravené 23.7.2012 o 12:53) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  1397x

Alternatívny pohlad nad to, že na kríze nemajú, cez všetky obvinenia, zodpovednosť iba „zlí bankári“, slobodomurári a veľko-kapitalisti. Ale keď je to také Slovenské, tak stále môžeme obviňovať koho len chceme (aj po prečítaní).

 

Vžite sa do situácie (možno sa ani vžiť nemusíte), že ste dôchodca s peniažkami v druhom dôchodkovom piliery. Vašim cieľom je aby ste mali čo najväčší výnos a čo najslušnejší dôchodok, všakže? Tento Váš cieľ má na starosti Vaša DSS-ka. Teraz príde sranda.

Aby ste mali pekný dôchodok, potom Vaše peniažky musí DSS-ka rôzne investovať. Investuje do dlhopisov (aj tých krachujúcich krajín), do podnikov, kadejakých fondov a do bánk. Chudáci bankári musia vymýšlať rôzne schémy a produkty, aby uspokojili nároky na zhodnotenie aktív aj Vás, hamižní dôchodcovia!

Aby som nezabudol, ratingové agentúry. Tieto spoločnosti boli vo veľmi nezávidenia hodnej situácii. Celý celučičký svet tlačil do nich bez prestania, aby rastúce aktíva ohodnotili čo najlepšie a teraz zrazu sú karhané, pretože umožnili zarobiť všetkým tým ťažko pracujúcim finančníkom, aby ste Vy mali viac na účtoch.

Chudák finančník sa stal symbolom špiny a všetko za svoje zásluhy, že sa iba snažil urobiť aj Vás dôchodcov šťastních.  Ste jedna banda nevďačníkov a mali by ste sa nad sebou zamyslieť!

 

Ps.: A ty osoba čo si myslíš že sa ťa to netýka iba preto, že nemáš sporenie v DDS-ke, ty za krízu môžeš taktiež! Veď kto to kedy videl, chcieť mať vždy iba to najvyššie zhodnotenie v banke, aj chudák bankár si musí najať finančníkov aby to zhodnotenie niekde pre Teba nabral. Nie jediný kto za krízu nemôže je ten bezdomovec pri obchodnom centre a aj tým som si nie úplne istý.

(poznámka: pre osoby dotknuté textom – toto bola mierne nadnesená glosa)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?