Online vzdelávanie - tipy

Autor: Michal Paulov | 17.9.2012 o 14:18 | Karma článku: 8,77 | Prečítané:  2250x

Na internete sa dá nájsť veľa vzdelávacích kurzov, prednášok a programov všetkého druhu. Preto o vzdelanie aj po škole, popri škole alebo len tak z pasie, rozhodne nie je núdza. Tu máte zhodnotenie tých, s ktorými som sa dostal do styku a ktoré by som Vám odporučil.

 

1. Prednášky z naj univerzít sveta

Zrejme prvým kontaktom so skutočne kvalitnými prednáškami som sa dostal na stránke academic earth, kde by som rád odporučil prednášky o fyzike. Po prezretí prednášky si porovnajte sami kvalitu prednášok u nás s kvalitou top univerzít. Česť výnimkám, aj u nás je zopár skvelých prednášajúcich, len škoda že zopár.

2. Slovenská online škola

Druhá vzdelávacia stránka, ktorá ma oslovila je slovenským počinom a je zameraná prevažne na makroekonómiu. Volá sa Univerzita pre moderné Slovensko a prednášky sú na nej vedené poprednými slovenskými ekonómmi (zväčša pôsobiacimi aj ako poradcovia na ministerstve financií) ako aj garantom univerzity - bývalým ministrom financií Ivanom Miklošom. Prednášky sú jednoducho pochopitelné, vecné a snažia sa podať komplexný pohľad nad zmieňovanou problematikou.

3. Jazyky

V prípade, že by ste sa chceli učiť jazyky (konkrétne španielsky, francúzsky a nemecky) a máte dobrú znalosť angličtiny, tak máte možnosť využiť na to stránku duolingo. Tu prekladáte od úplných základov vety a frázy z jednoho jazyka do druhého. V procese učenia je veľmi veľa opakovania tých istých slov a fráz, čo je na jednej strane pomerne otravné, avšak pomáha to zapamätať si mnohé maličkosti. V prípade, že prechádzate cez veľa nových slovíčok, tak Vám odporúčam zapisovať si ich niekde pomimo, pretože systém opakovania slovíčok je na stránke dosť zle vymyslený.

4. Kurzy a predmety na rozličných univerzitách

Na tému kurzov z univerzít a rozširovania vzdelania bolo napísané už veľa. Preto k veci, nedávno mi začal kurz na stráne udacity, ktorá zbiera pomerne zaujímavé a aj netradičné kurzy z mnohých univerzít a dáva možnosť študovať online. V mojom prípade ide o kurz ako založiť startup a asi nedopatrením som mal k dispozícií od začiatku kurzu všetky prednášky z celého trvania kurzu. No verím, že toto bude ojedinelá chyba. Prednášky sú pútavé a majú jednu krásnu možnosť oproti počúvaniu v aule – dajú sa zastaviť!

Mimo udacity mám ešte zapísané dva kurzy, jeden na stránke coursea a jeden na stránke edx, no tie mi zatiaľ nezačali. Coursea je podobný formát ako udacity a edx je stránka ktorá dáva dokopy online kurzy z MIT, Harvardu a Berkeley (zatiaľ je ich však na výber iba 7).

Vzdelávať sa samozrejme môžete aj z rôznych článkov alebo wikipedie, jazyky je možné si zlepšovať aj na iných stránkach, no z pomedzi všetkých ďalších zdrojov s ktorými som sa stretol odporúčam práve tieto spomínané. Pokiaľ bude záujem vyjadrím sa neskôr aspoň v komente pod článkom ku kurzom z posledných dvoch spomínaných stránok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?