Holandsko – opäť raz pracovná cesta

Autor: Michal Paulov | 26.6.2015 o 16:33 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  1001x

Po dlhšej, skoro až dlhej pauze, sa zasa raz vyberám vstriec dobrodružstvám firemného života do sveta cudzieho, vzdialeného, slovákovi takmer neprebádaného – do Maastrichtu.

Ale po poriadku, dva dni v práci po dovolenke a razom už ste zasa v jednom kole. Odchádzate vykonať niečo v čom ste deklarovaný expert – aspoň tak ste prezentovaní celému manažmentu (počas tej dovolenky).. Ak Vám nič nevraví C# (čítaj „sí šárp“), tak aspoň nie som sám. Expert.. jaj.. Ale našťastie to čo sa odo mňa žiada mi bolo ukázané a zistil som, že toto by som dlhodobo nevydržal – o skúsenosť viac! Programovanie nechám takým, čo ich tieto sakypaky bavia.

Vrátim sa zasa na skok ešte k vycestovaniu. - Nedeľa

Srandovná situácia. Zdá sa mi, že čakám na taxík dajak dlho a dozvedám sa, že taxi služba očakáva môj prílet do Viedne. S tým, že mám odlet už za dve hodky som ich celkom zaskočil. Na obranu, zvládli to vyriešiť rýchlo a pekne profesionálne – poklona! Lepšie ako ostať v sobotu na letisku po prílete po 25 hodinách cestovania (9 hodinový prestup), nevedieť sa nikomu dovolať a potom zistiť, že odvoz potvrdený nebol.. Mierda happens.

Pondelok

Vstávanie a práca. Dlhé diskusie s tvárami, ktoré som už skoro pol roka nevidel a porady.

Utorok

Kolegovci v Európe sú super, idú s Vami von! Ťemer za každých okolností. Aj vďaka tomu som zistil ako chutia rybacie koláčiky, alebo „najženskejší“ čapák – kopa ovocia s príchuťou žďibky alkoholu. Ozaj!! Poznáte Untappd? Niečo ako pokemoni pre dospelích – zapisujete si aké pivo ste popili. Kolega má cez 200 druhov. No tu to má ľahké, lebo Belgicko.

Streda – práca.. nič extra sa neudialo.. napr. ožehlil som si košeľu, ak Vás to zaujíma

Štvrtok

Mal som na hlave pseudo-dredy. Mal. Okrem toho, že som sa dočasne zmenil na hrivka (viď nižšie), to malo ešte jeden efekt – tam kde boli naviazane sa mi vytvoril regular dred. Avšak to čo dred držalo pokope sa skladalo z vypadnutých vlasov, potu, olúpanej kože, prachu a pod. Dačo ako margarín, iba zdravšie. Vyčesal som ich komplet až dnes, dokopy to chcelo ešte asi 6-7 hodín úprimnej zábavy (teda aj počas predchádzajúcich dní). Teraz opäť vyzerám ako z reklamy na L’Oreal (a mám dlhšie vlasy ako priateľka, alebo baby v našej kancelárii - juch).

Skúsim tomuto blogu dať troška formu a napíšem aj veci čo tematicky možno budú súvisieť – áno toto bola hlboká myšlienka.

Keď som prilietal, tak som si uvedomil, prečo mám rád severnejšie položené miesta ako je Prešporok – cez leto tu zapadá slniečko neskôr. Tak sa môže stať, že máte pol jedenástej a čudujete sa, či tomu telesu na oblohe tak náhodou troška nepreskočilo.

Prvé dni som však slnko veľmi nevidel, pršalo, nie málo.... veľa! Nabalil som si košele, jeden sveter a sako. Bývam 100 - 300m od práce (a tiež mám zlý odhad), že to bude stačiť. Nebude mi treba dáždnik. Ee, karma je karma. Nemám zlý odhad iba na vzdialenosti.

Keď Vám tu tak dlho svieti, tak aj hrubý záves príde vhod – ten mám. Ale ak si myslíte, že sa vyspíte, omyl! Majú tu tie najnepohodlnejšie vankúše (je to také tvrdé vysoké teleso... alebo mäkšia tehla). Ovka (malý plyšový tvor, čo videl väčší kus sveta ako ty – zároveň vankúš a skvelý poslucháč) sa snaží nahrádzať túto medzeru, no od štátov som si na nej odvykol spať a v noci mátožne-inštinktívne zhrabnem jedno z tých hebied a budím sa ráno nevyspatý, dolámaný. Som popanetý (toto je tak pekné slovo!).  

Dnes do toho úradovala opäť farbosleposť. Idete ku kávovaru, chcete si dať slabšiu kávu, zoberiete kapsulu z toho stlpčeka kde majú byť slabé kávy a urobíte si ju (veď farebne to sedí). Po ochutnaní zisťujete, že to rozhodne nie je tá čo ste chceli, ale šajba ktorou oživili Frankensteina. Síce nakopla, ale či zaspím (polčas rozpadu kofeinu je údajne 6 hodín...)

 

Zopár čudností z Holandska (áno väčšinu blogu som napísal vo štvrtok)

Holandsko – krajina bicyklov. Cyklisti sú všade, zvyknete si, no to, že nepozerajú na cestu a trimajú mobil v ruke to som chvíľu musel absorbovať. Bežne, dolu kopcom, hore kopcom, cez križovatku, stále! Ale to bicyklovanie má aj pozitívum – ženské pozadia.

Hold príbuznosť nemeckému genofondu preráža a tak, nie práve často stretnete skutočne peknú Holanďanku. Nerozumejte ma zle, takých čo sú ok je tu asi ako u nás pekných báb, len tých pekných je tu poskromno. Inu sú mužnejšie. Zato chlapi to dobre kompenzujú, tí sú zasa často ženskejší. Tak uhladení ako miestni chlapci ešte ani naši hipsteri niesu. Som zvedavý, kedy tento trend dorazí k nám..

Kým u nás sa dávajú dva zdvorilostné bozky, tu sa dávajú tri. Na severe Belgicka si ich pre istotu dávajú aj chlapci navzájom. To len keby ste boli zvedaví..

Ak majú dajake skutočné národne jedlo, tak je to sendvič. Jedia ho stále. Raňajky, desiata, obed, olovrant a pre istotu (ak si neurobia špagety, alebo dačo podobné), tak aj na večeru. Moja snaha vyhnúť sa lepku tu bola povýšená na ninja level.

Prihodil by som asi aj ďalšie podivnosti, ale som tu už x-tý raz a už som zrejme prehnane aklimatizovaný.

Piatok

Zobudiť sa rozlámaný, zničený, ustatý (áno pretože vankúš), teriganie sa z postele je dlhé ako Ilias a Odisea, no a keď už konečne dorazíte do práce rozlejete kávu ešte v automate. Počítač je však kamarát a podrží. Zapínate ho 15 minút, kde prvých 10 minút máte iba čiernu obrazovku a ledva reagujúci disk. Potom, keď už začne obrazovka reagovať, tak vidíte iba nápis „Fatal error“ a dajaky popis na modrom pozadí k tomu.

Povedal som si (keď ma už káva nakopla), že dnes sa pochlapím a už doobeda som mal riadny kus práce hotový! Urobil som čo sa dalo a tak si zaslúžim ísť domov (hotel) skôr.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?